- UniMachines
- ›
- Electrical Discharge Machines
- ›
- Wire Electrical Discharge Machines
- ›
- Wire Electrical Discharge Machines SODICK
- ›
- Wire Electrical Discharge Machines SODICK AQ327L PREMIUM
Wire Electrical Discharge Machine SODICK AQ327L PREMIUM
Wire Electrical Discharge Machine SODICK AQ327L PREMIUM was manufactured by the machine manufacturer SODICK. Machine SODICK AQ327L PREMIUM was built in 2006 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Poland |
| region | Dolnośląskie |
| Year of manufacture | 2006 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Number of CNC controlled axles | 5 pcs |
| Length of the table | 23.9 in |
| Width of the table | 15.6 in |
| Maximum travel length X-axis | 14.6 in |
| Maximum travel length Y-axis | 10.6 in |
| Maximum travel length Z-axis | 9.8 in |
| Travel length U-axis (+ -) | 4.7 in |
| Travel length V-axis (+ -) | 4.7 in |
| Maximum tilt of the wire (+ -) | 25 st |
| Maximum workpieces width (Y) | 9.4 in |
| Maximum table load | 1102.3 lb |
| Machine weight | 3.7 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| Technical documentation | |














































