- UniMachines
- ›
- Grinding Machines
- ›
- Universal Grinding Machines
- ›
- Universal Grinding Machines Cetos
- ›
- Universal Grinding Machines Cetos BUA 25A/750 NC
Universal Grinding Machine Cetos BUA 25A/750 NC
Universal Grinding Machine Cetos BUA 25A/750 NC was manufactured by the machine manufacturer Cetos. Machine Cetos BUA 25A/750 NC was built in 2002 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2002 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum length of the grinding (shaft) | 29.5 in |
| Maximum diameter of the grinding (shaft) | 9.8 in |
| Maximum weight of the shaft between the centers | 551.2 lb |
| Machine height | 86.6 in |
| Machine length | 157.5 in |
| Machine width | 110.2 in |
| Machine weight | 3306.9 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |



















































