- UniMachines
- ›
- Milling Machines
- ›
- Portal Milling Machines
- ›
- Portal Milling Machines FOREST LINE
- ›
- Portal Milling Machines FOREST LINE FLP 2200
Portal Milling Machine FOREST LINE FLP 2200
Portal Milling Machine FOREST LINE FLP 2200 was manufactured by the machine manufacturer FOREST LINE. Machine FOREST LINE FLP 2200 was built in 1999 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| Year of manufacture | 1999 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 366.1 in |
| Width of the working table | 86.6 in |
| Total power demand | 160.9 hp |
| Machine height | 196.9 in |
| Machine length | 846.5 in |
| Machine width | 334.6 in |
| Machine weight | 88.2 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |





















































