- UniMachines
- ›
- Electrical Discharge Machines
- ›
- Hole Drilling Electrical Discharge Machines
- ›
- Hole Drilling Electrical Discharge Machines CHARMILLES
- ›
- Hole Drilling Electrical Discharge Machines CHARMILLES Drill 20 CNC
Hole Drilling Electrical Discharge Machine CHARMILLES Drill 20 CNC
Hole Drilling Electrical Discharge Machine CHARMILLES Drill 20 CNC was manufactured by the machine manufacturer CHARMILLES. Machine CHARMILLES Drill 20 CNC was built in 2017 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2017 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 8445 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum workpieces length (X) | 11.8 in |
| Maximum workpieces weight (Z) | 7.9 in |
| Maximum workpieces width (Y) | 11.8 in |
| Machine height | 80.3 in |
| Machine length | 53 in |
| Machine width | 37 in |
| Machine weight | 0.959011 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |










































