- UniMachines
- ›
- Furnaces
- ›
- Hardening Furnaces
- ›
- Hardening Furnaces Mahler
- ›
- Hardening Furnaces Mahler DLE 650/220/3000 G
Hardening Furnace Mahler DLE 650/220/3000 G
Hardening Furnace Mahler DLE 650/220/3000 G was manufactured by the machine manufacturer Mahler. Machine Mahler DLE 650/220/3000 G was built in 2007 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2007 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 5013 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Furnace height | 102.4 in |
| Furnace width | 78.7 in |
| Furnace length | 767.7 in |
| Furnace weight | 13.2 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |





















































