- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers 0785 ARGO TAIWAN
- ›
- CNC Vertical Machining Centers 0785 ARGO TAIWAN A-5
CNC Vertical Machining Center 0785 ARGO TAIWAN A-5
| Category | CNC Milling Machines and Machining Centers 0785 ARGO TAIWAN › |
| Manufacturer | 0785 ARGO TAIWAN › |
ARCHIVED AD
CNC Vertical Machining Center 0785 ARGO TAIWAN A-5 was manufactured by the machine manufacturer 0785 ARGO TAIWAN. Machine 0785 ARGO TAIWAN A-5 was built in 2001 year.
General data | |
|---|---|
| Location | India |
| Year of manufacture | 2001 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Very good |
| Stock number | 0785 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 21.7 in |
| Width of the working table | 16.5 in |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 22 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 16.1 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 16.1 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |

















































