- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers 0626 KAO MING TAIWAN
- ›
- CNC Vertical Machining Centers 0626 KAO MING TAIWAN 2000SD
CNC Vertical Machining Center 0626 KAO MING TAIWAN 2000SD
| Category | CNC Milling Machines and Machining Centers 0626 KAO MING TAIWAN › |
| Manufacturer | 0626 KAO MING TAIWAN › |
ARCHIVED AD
CNC Vertical Machining Center 0626 KAO MING TAIWAN 2000SD was manufactured by the machine manufacturer 0626 KAO MING TAIWAN. Machine 0626 KAO MING TAIWAN 2000SD was built in 1999 year.
General data | |
|---|---|
| Location | India |
| Year of manufacture | 1999 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Very good |
| Stock number | 0626 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Minimum distance of the spindle from the table | 78.7 in |
| Maximum distance of the spindle from the table | 49.2 in |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 86.6 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 59.1 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 29.5 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |













































