- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Milling Machines
- ›
- CNC Milling Machines STROJTOS Lipník
- ›
- CNC Milling Machines STROJTOS Lipník FGS 63T CNC
CNC Milling Machine STROJTOS Lipník FGS 63T CNC
| Category | CNC Milling Machines and Machining Centers STROJTOS Lipník › |
| Manufacturer | STROJTOS Lipník › |
ARCHIVED AD
CNC Milling Machine STROJTOS Lipník FGS 63T CNC was manufactured by the machine manufacturer STROJTOS Lipník. Machine STROJTOS Lipník FGS 63T CNC was built in 1998 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Středočeský kraj |
| Year of manufacture | 1998 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Very good |
| Loading | The seller organizes the loading - included in the price of the machine |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 70.9 in |
| Width of the working table | 24.8 in |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 55.1 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 24.8 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 19.7 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |











































