- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Milling Machines
- ›
- CNC Milling Machines INFOTEC
- ›
- CNC Milling Machines INFOTEC 4121 EVO
CNC Milling Machine INFOTEC 4121 EVO
CNC Milling Machine INFOTEC 4121 EVO was manufactured by the machine manufacturer INFOTEC. Machine INFOTEC 4121 EVO was built in 2021 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Poland |
| region | Dolnośląskie |
| Year of manufacture | 2021 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Very good |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 161.4 in |
| Width of the working table | 82.7 in |
| Number of CNC controlled axles | 3 pcs |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 161.4 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 82.7 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 9.8 in |
| Machine weight | 5.2 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |











































