- UniMachines
- ›
- CNC Lathes and Turning Centers
- ›
- CNC Lathes
- ›
- CNC Lathes MAZAK
- ›
- CNC Lathes MAZAK QTN 200-II
CNC Lathe MAZAK QTN 200-II
| Net price | Ask› |
| Company name |
Mach4metal
Olga Hohriakova |
| Address | Transito 21 |
| City | Babberich |
| Post code | 6909 DA |
| region | Gelderland |
| Country | Netherlands |
| Telephone | +31 316247123 |
| Category | CNC Lathes and Turning Centers MAZAK › |
| Manufacturer | MAZAK › |
CNC Lathe MAZAK QTN 200-II was manufactured by the machine manufacturer MAZAK. Machine MAZAK QTN 200-II was built in 2007 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 2007 |
| Warranty | Without warranty |
| Stock number | 9481 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum turning length (Z-axis) | 21.1 in |
| Turning diameter over bed (max) | 24 in |
| Diameter of the spindle bore | 2.6 in |
| Length of the lathe | 114.2 in |
| Width of the lathe | 90.6 in |
| Height of the lathe | 74.8 in |
| Weight of the lathe | 4.8 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |










































